AŞIRI YÜK SİSTEMLERİ

Aşırı Yük Sistemleri Nedir?

Aşırı yük sistemleri, genel anlamda, özellikle belirli bir ağırlık sınırını aşmanın risk veya tehlike oluşturabileceği sistemlerde, ekipmanlardaki yükleri izlemek ve yönetmek için tasarlanmış mekanizmaları veya cihazları ifade eder. Bu sistemler güvenlik, verimlilik ve ekipman koruması için çeşitli endüstrilerde ve uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır. “Aşırı yük” terimi, sistemin veya cihazın tasarlanan kapasitesinin ötesinde bir yüke maruz kaldığı durumu ifade eder.

Hem ticari hem de konut asansörlerinde kullanılan bu ürünler, asansör kabinindeki yükü tespit etmek için tasarlanmış son derece hassas ağırlık sensörleri içerir. Bu sensörlerin kullanılmasının nedeni güvenlik önlemleridir: aşırı yük sistemleri, kabin içindeki ağırlık sınırının aşılıp aşılmadığını tespit eder ve kullanıcıları genellikle yüksek sesli bir sinyalle uyarır ve kabin içindeki ağırlık azalana kadar kabinin hareket etmesini engeller.

Güvenlik Standartlarını Yükseltmek İçin CENTA Asansör Aşırı Yük Sistemleri

CENTA Asansör, Türkiye’de aşırı yük sistemlerinde öncü bir markadır. Asansör aşırı yük sistemlerimiz tüm müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarına uyacak şekilde 15 farklı üründen oluşmakta ve ileri teknoloji makine parkurumuzda yüksek kalite ile üretilmektedir

Ürünlerimiz hem yolcuların hem de asansörün kendi güvenliğini sağlamak için en son teknolojiye ve anında uyarı kabiliyetine sahiptir. Son teknoloji ürünü sensörler ve hassas mühendislik bileşenleriyle donatılan ürünlerimizi dünyanın pek çok ülkesine ihraç etmekteyiz.

CENTA aşırı yük sistemleri

Aşırı Yük Sistemleri Alabileceğiniz Seçeneklerimizi Keşfedin

Müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarına yönelik olarak özenle tasarladığımız 15 aşırı yük modelimiz, geniş ürün yelpazemizin önemini vurgulamaktadır. Ticari ve konut asansörleri için çeşitli mekanik kapasitelere sahip olan ürünlerimiz yüksek hassasiyetle ayarlanabilmektedir. Her bir modelimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik benzersiz özelliklere sahiptir. Modellerimizin teknik detaylarına kendi ürün sayfalarınızdan ulaşabilirsiniz, ancak genel bir anlayış için bazı temel bilgiler şu şekildedir:

 • Ürünlerimizin mekanik kapasitesi 500 kilogram ile 12.000 kilogram arasında değişmektedir.
 • Sistemlerimizin çeşitliliği, farklı voltajlar, sensörler, halat askı sistemleri, halat boyutları ve yenileme türleri için size geniş bir ürün yelpazesi sunmamıza olanak tanır.
 • Müşterilerimize gereksiz kurulum ve bakım maliyetleri yüklememek için ürünlerimizin çoğunun kurulumu ve çalıştırılması kolaydır.

Aşırı Yük Modellerimizin Kullanım Alanlarına Kısa Bir Bakış

CENTA Asansör olarak, kapsamlı aşırı yük sistemleri yelpazemizle çeşitli sorunlara çözüm sunuyoruz. İşte bazı örnekler:

 • CNT800 Serisi: 3200 kilograma kadar tasarlanan bu seri, dört ayrı yüke göre ayarlanabilir. IP66 su geçirmez, bağımsız çalışan tam köprü sensörleri ve dijital ekranı ile doğru ve güvenilir performans sunar.

 • SILVER: 3200 kilograma kadar ağırlıklar için IP66 su geçirmez özelliklere sahiptir. Bağımsız çalışan tam köprü sensörleri ve dijital ekranı ile 4 ayrı yük için ayarlama yeteneğine sahiptir.

 • BLUESTAR: SILVER ve CNT800 modellerinin özelliklerine ek olarak, 12.000 kilograma kadar çalışma kapasitesi ile öne çıkar.

 • FP: Asansör Fixpunkt için idealdir.

 • RTS Halat Gerginlik Sensörü: Asansör halatlarının gerginlik kontrolü için pratik bir çözümdür.

 • LPS: Eski asansörler için geliştirilmiştir.

 • RS3 Halat Aşırı Yük Sistemleri: Farklı halat ve kalınlıklara göre ayarlanabilir.

 • REDSTAR: İnce kabin altı aşırı yük sistemi olarak öne çıkar.

Bu örnekler, CENTA Asansör’de ticari veya konut tipi fark etmeksizin hemen hemen her tür asansör için bir aşırı yük sistemi bulunduğunu göstermektedir.